بلاگ

specialized stumpjumper fsr 2016

specialized stumpjumper fsr 2016

هنوز به نیمه سال 2015 نرسیده‌ایم که اسپشیالایزد با روانه‌کردن دوچرخه‌ای جدید، نگاه همگان را به سمت خود کشانده‌است؛ دوچرخه‌ای که با طراحی منحصربه‌فرد جیومتری توانست نظر همه دوچرخه‌سواران را جلب کند.

specialized stumpjumper fsr 2016 از مدل‌های معروف در بین دوچرخه های دو کمک محسوب می‌شود که علاوه بر توانایی پایین آمدن از سراشیبی‌های تند، یک دوچرخه دو کمک رکاب خور است که این مزیت درمدل جدید باز هم تقویت شده‌است.

 

در مدل 2016 محل قرارگیری زنجیر- chainstay – به انداره 15 میلیمتر کوتاه‌تر شده که رکاب خور بودن این چرخ را باز هم نسبت به مدل قبلی بهبود بخشیده‌است. همچنین زاویه پیشانی – angle head tub – به 67 درجه رسیده که نسبت به stumpjumper evo 2015 یک درجه بیش‌ترشده تا این دوچرخه برای سراشیبی‌های تند و موانع مناسب‌ترشود.

تغییر پهنای طوقه‌های این دوچرخه از 24 میلیمتر به پهنای 29 میلیمتر، به دوچرخه‌سوار اطمینان می‌دهد که بدون ترس ازایجاد مشکل برای طوقه‌ها، به‌راحتی از موانع سخت‌تر و پرش‌های بزرگ‌ترعبور کند.

از ویژگی های مهم دیگر این دوچرخه محل قرارگیری سیستم swat است که این بار در خود تنه جاگذاری شده و محلی مناسب برای قرار گرفتن لوازم جانبی از جمله تیوپ، آچار، یک تغذیه کوچک و حتی یک لباس اضافی است.

stumphumper fsr در مدل جدیدتری به نام 6fattie نیز تولید می‌شود که تایرهای پهن 2.8 اینچی و توپی عقب 148 میلیمتری نیز برای مسیرهای خاص به آن اضافه شده‌است.

مترجم: میلاد درگاهی