بلاگ

دستگاه چندکاره سیم کش مدرج پاناتا مدل FitEvo 1FE120

بدنسازان برای چندین دهه است که برای تراش دادن عضلات و دستیابی به تفکیک عمیق تر عضلانی از ایستگاه سیمکش استفاده می کنند. ایستگاه سیمکش در دهه 1930 میلادی توسط جک لالان پیشگام افسانه ای پرورش اندام ابداع شد. حرکات با سیمکش بر حرکت روان کامل و کنترل شده تاکید دارد و به شما اجازه می دهد روی اوج انقباض تاکید کنید. دامنه وسیعی از حرکات بدنسازی را می توان با دستگاه های چندکاره انجام داد.

همچنین این حرکات از انجایی که حرکات کنترل شده تری هستند فشار کمتری بر مفاصل، لیگامنت ها و تاندون ها اعمال می کنند که فشار ضربه ای حرکت را به حداقل می رساند، علاوه بر این به ورزشکاران این امکان را می دهد که روی تقویت ارتباط ذهنی عضلانی کار کنند.

دستگاه سیم کش می تواند بی اندازه منعطف باشد و توسط آن می توان حرکات بسیار مختلفی را بخصوص برای عضلات بالاتنه با استفاده از دستگیره های مختلف اجرا کرد. زاویه حرکتی که اجرا می شود را هم می توان در اغلب موارد متناسب با میل و نیاز شخص تغییر داد تا بخش های مختلفی از یک عضله یا یک گروه عضلانی را تحت فشار قرار داد.

تقویت کارایی حرکات با سیم کش

دامنه وسیعی از تجهیزات وجود دارد که می توانند به شما برای هدف قرار دادن گروه های عضلانی خاص و اجرای حرکات متنوع توسط سیم کش کمک کنند، عبارتند از :

•    دسته های صاف
•    دسته های خمیده
•    دسته های 7 شکل
•    مچ بند ها برای پا
•    دستگیره های طنابی
•    دسته های تکی

انتخاب حرکات موثر و کار امد هر عضله:

برای کمک به شما جهت انتخاب بهترین حرکات مناسبی برای هدف قرار دادن عضلات مشخص در ادامه نکات لازم را در اختیار تان گذاشته ایم .

پشت و دلتوئید پشتی

1.    پارویی با سیم کش تک خم
2.    فلای معکوس با سیم کش
3.    کشیدن سیم به پایین با دست های صاف
4.    نشر خم با سیمکش

سینه

1.    قفسه با سیمکش در حالت ایستاد
2.    پرس سینه با سیمکش

جلو بازو

1.    جلو بازو با سیمکش از طرفین
2.    جلو بازو با سیمکش جفت دست
3.    جلو بازو چکشی با سیمکش

سرشانه

1.    پارویی عمودی با سیمکش
2.    نشر طرفین با سیمکش
3.    نشر روبرو تک دست با سیمکش

پشت بازو

1.    پشت بازو سیمکش جفت دست
2.    پشت بازو با سیمکش دست بر عکس
3.    پشت بازو با سیمکش جفت دست از پشت سر در حالت نشسته
4.    پشت بازو با سیمکش از پشت سر در حالت خم

دستگاه چندکاره سیم کش مدرج پاناتا مدل FitEvo 1FE120 از بهترین دستگاه های سیم کش است و همچنین جزو یکی از پر کاربرد ترین دستگاه ها در باشگاه هاست که ورزشکاران حرفه ای و غیر حرفه ای از آن استفاده می کنند. این دستگاه 546 کیلوگرم وزن دارد و دارای بدنه ای از جنس استیل و آهن می باشد.

 

دستگاه بدنسازی چندکاره