بلاگ

یک برش هندوانه خنک و شیرین در روزهای گرم تابستانی

یک برش هندوانه خنک و شیرین در روزهای گرم تابستانی

هندوانه میوه ای شیرین و آبدار است كه نه تنها باعث رفع تشنگی در هوای گرم تابستان میشود بلکه اثرات بسیار مفید دیگری نیز بر سلامتی و تندرستی دارد.

هندوانه منبع طبیعی از آنتی اکسیدان ها بوده که طبیعت فراهم کرده است. آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین C و A که از ما در برابر بیماریها محافظت می کنند . با مصرف این میوه خوش طعم و دلپذیر خطر کم شدن آب بدن نیز کاهش میابد.

هندوانه قرمز منبع سرشاری از آنتی اکسیدان کاروتن است. این آنتی اکسیدان ها در بدن حرکت کرده و رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد موادی هستند که می توانند کلسترول را اکسید کرده، در نتیجه به دیواره رگ های خونی چسبیده و موجب ضخیم تر شدن آن شود که می تواند موجب سکته قلبی شود.

آنتی اکسیدان ها به کاهش شدت آسم کمک می کنند. همچنین خطر سرطان روده، بیماری های قلبی و سرطان پروستات را کاهش می دهد.
این میوه سرشار از ویتامین های B است که برای تولید انرژی ضروری هستند. منبع بسیار خوبی از ویتامین B6 ، B1 و منیزیم.

 

هندوانه در رژیم های کاهش وزن
حدود 92% از هندوانه آب است. همین آب زیاد موجود در آن باعث ایجاد احساس سیری می شود . در هر لیوان آن 4 گرم فیبر وجود دارد. همچنین در بردارنده تیامین، پتاسیم و منگنز است. میوه ای بسیار کم کالری که می تواند در رژیم های کاهش وزن جایگزین مناسبی برای نوشیدنی های غیرطبیعی باشد.

خواص دارویی هندوانه
مدر است و به پایین آمدن فشار خون کمک می کند. پوست سفید داخل آن برای زخم گلو و دهان بسیار موثر است. مفید برای ورم مثانه است. برای برطرف کردن خارش نیز مناسب است.